fbpx

Zgłoś pomysł innowacji społecznej dla osób z niepełnosprawnościami i osób starszych i zdobądź nawet 50 000 zł na jego realizację!

12 marca 2021
Posted in Aktualności
12 marca 2021 Edyta Woźniak

Zgłoś pomysł innowacji społecznej dla osób z niepełnosprawnościami i osób starszych i zdobądź nawet 50 000 zł na jego realizację!

Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami i osobom starszym? Jeżeli znasz odpowiedź na to pytanie i masz ciekawy pomysł na społeczną innowację, to świetnie, bo właśnie można otrzymać na jego realizację środki unijne. Wszystko za sprawą finansowanej z POWER inicjatywy Dobre innowacje, która wspiera rozwój innowacji społecznych na rzecz większej dostępności.

Kto może ubiegać się o grant? Tak naprawdę prawie każdy z nas. Swoje pomysły mogą zgłaszać pojedyncze osoby, które ukończyły 18 lat, grupy nieformalne, państwowe, prywatne i pozarządowe organizacje i instytucje, a także partnerstwa tych podmiotów. Wystarczy opisać swój wstępny pomysł na innowację społeczną – napisać m.in. na czym polega, jak ma działać, komu i w czym pomóc. Jeżeli pomysł przejdzie pomyślną weryfikację na pierwszym etapie, w kolejnej rundzie będzie trzeba przygotować już bardziej szczegółowy opis. Projekt ma zakładać testowanie innowacji społecznej na określonej grupie odbiorców i doprowadzić pomysł do wersji możliwej do wdrożenia. Każdy może złożyć maksymalnie 2 wnioski, ale grant może otrzymać tylko jeden z nich, ten wyżej punktowany.

Czym w zasadzie jest wspomniana innowacja społeczna? W tym konkretnym przypadku innowacje społeczne mają dotyczyć dostępności produktów i usług dla osób niepełnosprawnych i osób starszych o ograniczonej mobilności i percepcji. Może ona dotyczyć dostępności fizycznej, cyfrowej lub komunikacyjnej. Innowacjami mają być nowe działania, produkty, usługi, procesy, które w nietypowy sposób pomogą rozwiązać znane nam problemy osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Zaproponowane rozwiązania mają być innowacyjne w skali Polski.

Wysokość przyznanego grantu to od 10 000 zł do 50 000 zł.

Efektem grantu i realizowanego projektu ma być powstanie innowacyjnego rozwiązania, które będzie gotowe do zastosowania przez inne podmioty.

Nabór pomysłów potrwa do 18 kwietnia.

Więcej na temat inicjatywy dowiecie się z https://dobreinnowacje.pl/.

 

Chcesz wiedzieć więcej o interesujących inicjatywach? Napisz do [email protected] i zapisz się do naszego newslettera.

Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

 

, , , , ,