fbpx

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wolność i niepodległość to najwyższe wartosci.

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Lubelszczyzny!
Mieszkańcy Ukrainy są dziś w niezwykle trudnej sytuacji. Każda forma pomocy jest im niezbędna. W moich biurach poselskich, a także w biurze Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie oraz biurach PSL na terenie województwa lubelskiego od poniedziałku (28.02.2022 r.) organizowane będą zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Na chwilę obecną wśród najbardziej potrzebnych artykułów wymieniane są:
-koce termiczne,
-śpiwory,
-maty do spania (z pokryciem foliowym),
-materace,
-peleryny przeciwdeszczowe,
-artykuły spożywcze z długim terminem przydatności i nadające się do szybkiego przygotowania,
-woda,
-artykuły higieniczne,
-pielęgnacyjne i myjące,
-środki opatrunkowe,
-apteczki,
-leki,
-środki antyseptyczne,
-bielizna damska/męska/dziecięca,
-podpaski,
-artykuły dla dzieci tj.: ubrania dziecięce, pieluchy, żywność z długim terminem przydatności,
-posiłki dla dzieci w słoiczkach, kasze, mleka modyfikowane,
-środki pielęgnacyjne i myjące.
Lista jest długa, ale każdy przyniesiony dar jest cenny i stanowi nieocenioną pomoc.

PUNKTY ZBIÓRKI:

BIURO POSELSKIE W LUBLINIE

ul. Chopina 31/11,
od poniedziałku do piątku – godz. 8-16,

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym nr 81 536 28 91 istnieje możliwość indywidulanego ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO PSL W CHEŁMIE

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 81 536 28 91 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO PSL W LUBLINIE

ul. Karłowicz 4 (III piętro),
od poniedziałku do piątku- godz. 10-16

BIURO POSELSKIE W KRAŚNIKU

ul. Niepodległości 11 (I piętro),

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 889 273 049 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO PSL W RYKACH

ul. Szkolna 3,

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 81 536 28 91 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO PSL W ZAMOŚCIU

ul. Kiepury 8,

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 81 536 28 91 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO POSELSKIE W ŁUKOWIE

ul. Nowopijarska 3 (I piętro),

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 501 375 156 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO POSELSKIE W BIŁGORAJU

ul. Kościuszki 33 G,

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 721 533 287 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

BIURO PSL W BIAŁEJ PODLASKIEJ

ul. Janowska 3 (pierwsze piętro),

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 695 645 130 w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu i godziny przekazania darów.

To niezwykle budujące, że w obliczu tych tragicznych wydarzeń tak wiele ludzi i organizacji aktywnie włączyło się w pomoc na rzecz mieszkańców Ukrainy. Zbiórki zarówno rzeczowe jak i finansowe prowadzone są przez coraz więcej gmin, szkół, instytucji, a także indywidualnych osób. 

Do Miasta Lubartów wpłynęła oficjalna prośba od jego miasta partnerskiego Sławuty  na Ukrainie o wsparcie w postaci konkretnych artykułów medycznych: ZOBACZ LINK

Punkty zbiórek rzeczowych w Lublinie z wyszczególnieniem przedmiotów, które aktualnie są najbardziej potrzebne można znaleźć  pod adresem: ZOBACZ LINK

W wielu miastach i gminach naszego województwa przygotowane zostały także miejsca czasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy, gdzie także potrzebne będzie wsparcie rzeczowe, są to m.in. Miasto Lublin, gmina Krzczonów, gmina Piaski, gmina Biłgoraj. Kolejne miejscowości i gminy przygotowują miejsca pobytu dla uchodźców wojennych.

WSPARCIE FINANSOWE ORGANIZUJĄ M.IN.:

Polska Akcja Humanitarna

to organizacja obecna w Ukrainie od 2014 roku. Zbiórka ma pomóc w zapewnieniu opieki medycznej, dostarczeniu paczek żywnościowych i higienicznych, koców, śpiworów i innych produktów niezbędnych do przetrwania. Zbiórkę można wesprzeć tutaj: ZOBACZ WIĘCEJ.

Polska Misja Medyczna

organizacja zapewniającą pomoc medyczną w krajach ogarniętych wojną. Tutaj można wesprzeć tę organizację: ZOBACZ WIĘCEJ.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

to polska organizacja pozarządowa niosąca pomoc rozwojową i humanitarną poza granicami Polski. Skupia się na pomocy humanitarnej, ewakuacji ludności i pomocy psychologicznej dla dzieci. Pod tym linkiem można wesprzeć ich działania: ZOBACZ WIĘCEJ.

Fundacja PKO Banku Polskiego

uruchomiła specjalne konto do wpłat, na rzecz pomocy dla Ukrainy. Można wpłacić dowolną, najmniejszą nawet kwotę.
Dane do przelewu:
Fundacja PKO Banku Polskiego
Tytuł: Wpłata na pomoc dla Ukrainy
Nr konta: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014

Serwis pomagam.pl

ZOBACZ WIĘCEJ.

Serwis siepomaga.pl

ZOBACZ WIĘCEJ.

Polski Czerwony Krzyż

ZOBACZ WIĘCEJ.

Osoby, które chciałyby udzielić wsparcia w postaci transportu mogą wypełnić formularz znajdujący się w linku: WYPEŁNIJ FORMULARZ i czekać na kontakt lub zgłosić się na grupach w mediach społecznościowych ZOBACZ WIĘCEJ
Jeśli ktoś z Państwa chciałby zostać wolontariuszem powinien wypełnić formularz znajdujący się na stronie: WYPEŁNIJ FORMULARZ
Przy Centrum Kultury w Lublinie powstał Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie, który na bieżąco udziela pomocy i informacji osobom
z Ukrainy i koordynuje pracę organizacji pomocowych oraz wolontariuszy. Pod specjalnie utworzonym numerem telefonu +48 533 39 15 69 wolontariusze udzielają informacji w zakresie spraw socjalno-bytowych, wsparcia psychologiczno-medycznego oraz pomocy prawnej dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie.
Osoby i organizacje chcące włączyć się w pomoc mogą znaleźć przydatne informacje także na stronie Stowarzyszenie Homo Faber
ZOBACZ WIĘCEJ

Każda forma wsparcia, nawet najmniejsza jest niezwykle cenna. Wspólnie pomóżmy naszym sąsiadom!

POMOC W TRANSPORCIE DARÓW

*w wyjątkowych przypadkach

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać dary, ale nie może zrobić tego osobiście, istnieje możliwość odbioru przez naszych pracowników przygotowanych przez Państwa rzeczy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 81 536 28 91.