fbpx

FUNDUSZE 2021 - 2027

Każdy z nas przyzwyczaił się już do faktu, że Polska należy do Unii Europejskiej. O ile na początku zauważaliśmy duże różnice pomiędzy tym co było przed i po wejściu do Unii Europejskiej, tak z czasem wiele osób przestało dostrzegać korzyści z tej przynależności, a wręcz zaczęły piętrzyć się negatywne odczucia jak chociażby te prozaiczne związane ze sławną „krzywizną banana”. A wcale tak nie jest! Polska nadal bardzo korzysta z przynależności do Wspólnoty Europejskiej. Swoboda wyboru miejsca zamieszkania, nauki lub pracy w całej Unii Europejskiej dla wszystkich Europejczyków, największy na świecie jednolity rynek, wsparcie i pomoc rozwojowa dla milionów ludzi na całym świecie. To także dzięki wsparciu w postaci środków finansowych z Unii Europejskiej powstało wiele inwestycji infrastrukturalnych(drogi, koleje) czy budowalnych. Wsparcie otrzymały przedsiębiorstwa, rolnicy, szkoły, całe gminy, powiaty, województwa, ale także indywidualne osoby.

Przykłady można mnożyć i wymieniać jeszcze długo, bo tak naprawdę przynależność do Unii Europejskiej wpłynęła na każdą sferę naszego życia, nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Oczywiście nie ma miejsc idealnych i zarówno w Polsce, ale nawet bardziej lokalnie w naszym województwie lubelskim, wciąż jest sporo rzeczy, które każdy z nas chciałby zmienić, poprawić. Wiele z tych rzeczy możemy rozwiązać dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Warto zatem razem wyznaczyć obszary, które wymagają zwrócenia większej uwagi, wsparcia, zmiany i wspólnie spróbować znaleźć najlepsze rozwiązanie!

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o Funduszach Europejskich, z których mogą skorzystać samorządy i nie tylko w nowej perspektywie finansowej, zachęcam do lektury, ale także do kontaktu z moim biurem poselskim: [email protected]