fbpx

Jesteś młodą, pełną energii osobą i chcesz zrobić coś dla swojej społeczności? Zgłoś się do programu „Pole działania”!

15 września 2020
Posted in Aktualności
15 września 2020 Edyta Woźniak

Jesteś młodą, pełną energii osobą i chcesz zrobić coś dla swojej społeczności? Zgłoś się do programu „Pole działania”!

Młody wiek i brak doświadczenia w realizacji ciekawych inicjatyw i projektów nie musi być przeszkodą. To właśnie młodzi ludzie w wieku od 15 do 18 lat, którzy mają ciekawe pomysły i chcą coś zrobić dla swoich lokalnych społeczności, a może niekoniecznie mają doświadczenie i wiedzę, aby tego dokonać, są głównymi adresatami inicjatywy Fundacji Wspomagania Wsi „Pole działania”. Dzięki inicjatywie dowiedzą się, jak krok po kroku zrealizować własny projekt.

Uczestnicy programu „Pole działania” spotkają się na trzech warsztatach, w trakcie których przygotują i zaplanują swoje działania i projekty na rzecz własnych społeczności. Młodzież dowie się przede wszystkim, jak poznać potrzeby ich społeczności, jak budować własny zespół, kto może im pomóc w realizacji ich działań, jak radzić sobie z formalnościami i wreszcie, jak pozyskać fundusze na projekty.

Program to naprawdę niesamowita możliwość, żeby nauczyć się realizować ciekawe inicjatywy, poznać innych aktywnych, młodych ludzi z całej Polski i zrobić coś dobrego dla swojej społeczności. W trakcie realizacji programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie mentorów Fundacji, ale także dofinansowanie działań projektowych w wysokości 1000 zł. Ponadto osoby, które odbędą warsztaty i zrealizują projekt, otrzymają także jednorazową dotację w wysokości 1000 zł na ich osobisty rozwój. Kwotę tę będzie można przeznaczyć np. na udział w dalszych szkoleniach czy konferencjach.

Kto może zgłosić się do programu?

Inicjatywa skierowana jest do młodych osób zamieszkujących tereny wiejskie i miasta do 20 tys. mieszkańców. Aby się zgłosić wystarczy do 17 września przesłać na adres Fundacji dwa krótkie filmy: jeden stanowiący prezentację kandydata lub kandydatki i drugi na temat pomysłu na działanie społeczne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://fundacjawspomaganiawsi.pl/program-pole-dzialania/.

Powodzenia!

Fot. źródło: Pexels.com

, , , , , ,