fbpx

DEBATA „PRZYSZŁOŚĆ EUROPY”

Powstanie Unii Europejskiej to niekwestionowany sukces polityczny i gospodarczy XX wieku. Jak każda organizacja także Unia Europejska ewoluuje i przechodzi kryzysy. W obliczu zachodzących zmian geopolitycznych i zatarciu w ostatnich latach jej fundamentalnych wartości, niezwykle ważny jest konstruktywny dialog, poszukiwanie wspólnych rozwiązań, ale przede wszystkim świadomi i aktywni obywatele, od decyzji których zależeć będzie przyszłość nie tylko poszczególnych krajów, ale całej unijnej wspólnoty. Dlatego warto wysłuchać zdania każdego obywatela, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dalej budować i wzmacniać unijną wspólnotę, która z założenia miała jednoczyć narody.
Niezwykle ważne jest tutaj zdanie młodych ludzi. W czasach w których żyjemy wiedza i edukacja są głównym czynnikiem rozumienia świata, przemian całego kraju i indywidualnych losów. To właśnie młodzi ludzie w niedalekiej przyszłości będą decydentami na różnych szczeblach zarządzania i będą odpowiedzialni za wszystkie obszary życia gospodarczego i społecznego Europy. Wasz głos jest ważny! Dlatego wraz z EUROPE DIRECT Lublin organizuję debatę pn. „Przyszłość Europy”, która odbędzie się w dniu 26 maja 2022 r. o godz. 11:00 w Sali kinowej (poziom -1) w Centrum Spotkania Kultur, mieszczącym się przy Placu Teatralnym 1 w Lublinie.
W panelu dyskusyjnym swój udział potwierdzili:
– Janusz Lewandowski Poseł do Parlamentu Europejskiego
– dr Marek Prawda – były dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej w latach 2012-2016
– Marek Zuber – ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy
-ks. prof. Alfred Wierzbicki – teolog, etyk, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II
– Bartłomiej Augustyniak – student III roku kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.
Zachęcam zatem do rejestracji i udziału w debacie wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać, wymienić się poglądami na temat wizji wspólnej Europy, kierunku jej zmian i priorytetów, którymi według nich powinna zająć się Unia Europejska.
Zarejestruj się i przyjdź! Do zobaczenia!

Z UWAGI NA DUŻE ZAINTERESOWANIE DEBATĄ FORMULARZ REJESTRACYJNY ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY.

Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy na transmisję online z możliwością zadawania pytań uczestnikom debaty, dostępną na kanale Facebook: Krzysztof Hetman oraz Youtube: Krzysztof Hetman.