fbpx

Daj sobie szansę zwiedzić Europę z #DiscoverEU

21 października 2021
Posted in Aktualności
21 października 2021 Edyta Woźniak

Daj sobie szansę zwiedzić Europę z #DiscoverEU

DiscoverUE to program, dzięki któremu młodzi Europejczycy mogą odbyć podróż po Europie z wykorzystaniem głównie transportu kolejowego. To świetna okazja by poznać Europę z całym jej bogactwem kulturowej różnorodności. Osoby zakwalifikowane do programu otrzymają od UE bilety na podróż. Od początku programu udział w nim wzięło już 70 tys. młodych osób. Zgłoszenia są przyjmowane do wtorku 26 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

Kto może wziąć udział w tegorocznej edycji? Każdy kto spełnia łącznie poniższe trzy warunki:

– osoby urodzone między 1.07.2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003r. (włącznie);

– są obywatelami UE w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów;

– podały podczas zgłoszenia prawidłowy numer dowodu tożsamości/paszportu.

Kolejnym etapem jest rozwiązanie quizu i udzielenie odpowiedzi na pytania dodatkowe (nie dotyczy grup). Jako zakwalifikowany uczestnik stajesz się ambasadorem projektu DiscoverEU. Każda osoba niepełnosprawna lub mająca problemy zdrowotne może liczyć na pomoc i wsparcie umożliwiające udział.

Czy można podróżować w grupie?

Tak! Możesz być uczestnikiem indywidualnym lub członkiem czteroosobowej grupy. W ramach zgłoszenia w grupie używacie wspólnego kodu zgłoszenia. Więcej na temat zgłoszeń dla grup jest dostępnych w sekcji B.

Odpowiedzi na różne pytania i szansę na nawiązanie nowych znajomości możesz znaleźć na grupie na Facebooku. Więcej informacji o programie możesz znaleźć na dedykowanej stronie.

Obraz Dariusz Sankowski z Pixabay
, , , ,