fbpx

VET Excellence 2020 Awards

28 lipca 2020
Posted in Aktualności
28 lipca 2020 Edyta Woźniak

VET Excellence 2020 Awards

Do 28 sierpnia placówki kształcenia i szkolenia zawodowego, a także nauczyciele i osoby prowadzące szkolenia zawodowe mogą ubiegać się o wyróżnienie VET Excellence 2020 Awards. Konkurs to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma przyczynić się do pokazania najlepszych praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego i zwiększenia jakości. Jak wyglądają zgłoszenia i co powinniście wiedzieć zanim wyślecie swoją kandydaturę? Postaram się po krótce odpowiedzieć na te pytania.

Innovative VET Provider Award 2020 to nagroda dla tych jednostek kształcenia i szkolenia zawodowego, które osiągnęły wysoką jakość świadczonych usług poprzez ich innowacyjne podejście. Konkurs skierowany jest zarówno do jednostek publicznych, jak i prywatnych z terenu państw członkowskich UE oferujących kształcenie i szkolenia zawodowe dla osób młodych i/lub dorosłych. Muszą się one wykazać innowacyjnym podejściem w procesie kształcenia mającym na celu zwiększenie zatrudnialności uczniów/uczestników szkoleń. Dodatkowo, w obliczu pandemii COVID-19 przyznawane są dodatkowe nagrody w kategorii zdalnego uczenia się i e-learningu.

Z kolei nagroda dla najlepszych nauczycieli i osób prowadzących kursy kształcenia zawodowego skierowana jest do rezydentów UE, którzy pracują w zakresie kształcenia lub szkolenia zawodowego i mają bezpośredni kontakt z uczniami/kursantami. Nauczyciele tacy muszą również wykazać się doświadczeniem i wysoką jakością kształcenia. Są to więc osoby, które np. wykorzystują innowacyjne metody nauczania lub szkolenia, wykazują się kreatywnością, zwiększają motywację uczniów/kursantów, współpracują z innymi nauczycielami i ciągle się rozwijają, w tym osoby, które otrzymały już podobne wyróżnienia w ich kraju.

Więcej informacji znajdziecie na https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/awards-vet-excellence-2020_en. Zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie.

, , , , , ,