Aktualności

 • plakat
  Rusza III edycja konkursu Via Bruksela!

  Po kilku miesiącach wytchnienia nadszedł czas powrotu na uczelnie. Przez te kilka wakacyjnych miesięcy zaszło dużo zmian nie tylko w wymiarze lokalnym, ale przede wszystkim europejskim.

 • Parlament Europejski zatwierdził ratyfikację porozumienia paryskiego

  We wtorek, 4 października w Strasburgu Parlament Europejski zatwierdził ratyfikację porozumienia klimatycznego z Paryża. Ratyfikacja światowego porozumienia w dziedzinie klimatu przez Unię Europejską pozwala na wprowadzenie pierwszej wiążącej prawnie, globalnej umowy klimatycznej w historii powszechnej.

 • dsc_0069

  Wieńce dożynkowe, są nieodłączonym elementem corocznego Święta Plonów i zawsze nadają temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. W tym roku nasze województwo może poszczycić się zajęciem pierwszego miejsca podczas Dożynek Prezydenckich. Wieniec wykonany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka (gmina Kłoczew, powiat rycki) bezsprzecznie został uznany przez jury za najpiękniejszy wieniec w Polsce.

 • fin-del-roaming
  Komisja Europejska: koniec opłat roamingowych

  W środę 21 września Komisja Europejska przedstawiła propozycję dotyczącą zniesienia opłat roamingowych w całej Unii Europejskiej. Realizacja projektu wprowadzi obniżenie kosztów i zagwarantuje łatwiejszą komunikację wszystkim obywatelom podróżującym i pracującym na terytorium UE.

 • Attribution - Non Commericial - No Derivs Creative Commons
© European Union 2015 - European Parliament
----------------------------------------
Pietro Naj-Oleari:
European Parliament,
Information General Directoratem,
Web Communication Unit,
Picture Editor.
Phone: +32479721559/+32.2.28 40 633
E-mail: pietro.naj-oleari@europarl.europa.eu
  Jean-Claude Juncker o stanie Unii Europejskiej

  W środę Jean-Claude Juncker wygłosił w Strasburgu coroczne orędzie o stanie Unii Europejskiej, w którym przekrojowo przedstawił zagadnienia dotyczące aktualnych wyzwań, problemów oraz szans stojących przed wspólnotą. – Tylko razem jesteśmy i pozostaniemy siłą, z którą należy się liczyć – mówił przewodniczący Komisji Europejskiej.

 • Równowaga między życiem zawodowym i prywatnym

  Parlament Europejski przyjął dziś raport stanowiący rekomendację na temat lepszego łączenia życia zawodowego z prywatnym, przy tworzeniu, którego pełniłem rolę sprawozdawcy cienia z ramienia Grupy EPL.