Aktualności

 • zyczenia
  Życzenia bożonarodzeniowe
 • Electric Mobility Europe 2016

  Trwa nabór wniosków do programu Electric Mobility Europe 2016. Celem inicjatywy jest rozwój i popularyzacja mobilności elektrycznej w Europie, a także skrócenie okresu wprowadzania na rynek opłacalnych ekonomicznie rozwiązań w zakresie wykorzystania pojazdów elektrycznych.

 • Finał III edycji konkursu Via Bruksela

  „Europa po Brexicie. Początek końca czy też szansa na wzmocnienie integracji?” – to temat eseju dla uczestników tej edycji. Temat ważny, ale także budzący wiele emocji i nasuwający wiele pytań, bo czy do końca jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie skutki i konsekwencje jakie niesie za sobą wyjście Wielkiej Brytanii z UE?

 • wschodnie-forum-rodzinne
  Wschodnie Forum Firm Rodzinnych

  Wschodnie Forum Firm Rodzinnych za nami. Spotkaliśmy się z przedsiębiorcami, ekspertami, przedstawicielami samorządów i ministerstwa, praktykami prawa oraz Instytutu Firm Rodzinnych. Forum odbyło się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

 • ueefrr_l-kolor
  UE wesprze trzy duże projekty komunikacyjne w Polsce

  Komisja Europejska zatwierdziła właśnie projekty mające na celu usprawnienie łączności regionalnej i międzynarodowej, a także poprawę natężenia ruchu w korytarzu transportowym Bałtyk – Adriatyk. Dotacje na trzy duże projekty opiewające na kwotę 350 mln EUR pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Funduszu Spójności.

 • Urban Innovative Actions

  Rozpoczyna się druga edycja inicjatywy Urban Innovative Actions, dzięki której miasta i wskazane przez program gminy mogą ubiegać się o wsparcie w celu zmierzenia się z konkretnymi wyzwaniami. W ramach pierwszego naboru wniosków zakończonego w marcu tego roku wybrano 18 projektów, które będą realizowane w najbliższych latach w różnych częściach Europy.