News

 • grafika
  Nowy Europejski Program na rzecz Umiejętności

  Globalizacja i postęp technologiczny zmieniają życie, naukę i pracę ludzi na całym świecie. Przyszłość Europy, jej wzrost i konkurencyjność zależą od umiejętności jej mieszkańców i pracowników. Jednak zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, 70-ciu milionom Europejczyków brakuje wystarczających umiejętności czytania i pisania, a jeszcze większa ilość osób ma bardzo słabe zdolności matematyczne i cyfrowe. 10 czerwca Komisja […]

 • Sesja plenarna w Strasburgu

  Trwa szósta w tym roku sesja plenarna w Strasburgu. Analiza planu inwestycyjnego Jean-Claude Junckera, powołanie komisji śledczej w sprawie “panamskich papierów”, europejska polityka bezpieczeństwa i obrony do działania w przestrzeni kosmicznej czy walka z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi to kilka z licznych zagadnień, którymi w podczas bieżącej sesji plenarnej zajmują się posłowie.

 • Lubelskie Dni Nauki i Biznesu

  Kilka dni warsztatów, paneli i wykładów. Główne tematy to badania naukowe, inwestycje i projekty unijne. Ruszają Lubelskie Dni Nauki i Biznesu. Organizują je wspólnie Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do 15 czerwca.  

 • II edycja konkursu Via Bruksela – rozstrzygnięcie

  Kolejna edycja konkursu Via Bruksela za nami. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoją opinię nt. przyszłości i kierunku rozwoju Unii Europejskiej po 2020 r. w obliczu istniejących szans i zagrożeń.

 • rodzicielskie foto
  Parlament Europejski o urlopach rodzicielskich

  Według danych Eurostatu ponad 3,5 mln osób w Europie skorzystało z prawa do urlopu rodzicielskiego, jednak zaledwie niecałe 3% tej liczby stanowili mężczyźni. Parlament Europejski przyjął sprawozdanie, w którym proponuje rozwiązania mające m.in na celu poprawę wykorzystania urlopu rodzicielskiego przez oboje rodziców. Zwraca również uwagę na konieczność podejmowania działań zwiększających równowagę pomiędzy życiem rodzinnym a […]

 • Konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej

  Do 31 maja trwa konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej organizowany w ramach Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej 2016. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk i wymiana doświadczeń w zakresie inicjatyw projektowych. Konkurs dotyczy projektów z siedmiu kategorii tematycznych: dobre zarządzanie, społeczeństwo obywatelskie, kultura, turystyka, edukacja, ochrona środowiska i dziedzictwo.

Search