News

 • rodzicielskie foto
  Parlament Europejski o urlopach rodzicielskich

  Według danych Eurostatu ponad 3,5 mln osób w Europie skorzystało z prawa do urlopu rodzicielskiego, jednak zaledwie niecałe 3% tej liczby stanowili mężczyźni. Parlament Europejski przyjął sprawozdanie, w którym proponuje rozwiązania mające m.in na celu poprawę wykorzystania urlopu rodzicielskiego przez oboje rodziców. Zwraca również uwagę na konieczność podejmowania działań zwiększających równowagę pomiędzy życiem rodzinnym a […]

 • Konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej

  Do 31 maja trwa konkurs na najlepsze projekty współpracy transgranicznej organizowany w ramach Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej 2016. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk i wymiana doświadczeń w zakresie inicjatyw projektowych. Konkurs dotyczy projektów z siedmiu kategorii tematycznych: dobre zarządzanie, społeczeństwo obywatelskie, kultura, turystyka, edukacja, ochrona środowiska i dziedzictwo.

 • 13082675_817847248359870_4662910112351374485_n
  Rozmowy w roamingu w UE coraz tańsze

  Kolejny krok na drodze do tańszych rozmów telefonicznych. Od soboty kolejnej obniżce uległy połączenia telefoniczne w roamingu na terenie UE.

 • sw_Florian_m
  Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą Strażacy. W tym wyjątkowym dniu pragnę podziękować wszystkim Druhom, za pełną poświęcenia służbę oraz Waszą działalność społeczną. To dzięki Wam i waszej pracy wielokrotnie udało się uniknąć wielu ludzkich tragedii i strat materialnych. Mam nadzieję, że dalsza praca będzie stanowiła dla Was źródło satysfakcji […]

 • zdjęcie
  Europejskie Drzewo Roku 2016

  Europejskim Drzewem Roku zostało najstarsze drzewo w Bátaszék na Węgrzech. Wśród 15 najpiękniejszych pomników przyrody z całej Europy znalazł się nasz słynny Dąb Bolko, rosnący w Hniszowie, w gminie Ruda-Huta, na którego oddano aż 23313 głosów. Duma naszego regionu, reprezentujący Polskę, piękny i sędziwy Dąb Bolko zajął zaszczytne 4 miejsce!

 • IMG_2098 (2)
  O PE z młodzieżą w I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie

  W miniony piątek 15.04.2016 r. po raz kolejny miałem przyjemność spotkać się z młodzieżą z jednego z lubelskich liceum ogólnokształcących. Tym razem jednak w nieco innej formule, bo o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego i całej UE opowiadałem razem z  Posłem do PE Jarosławem Wałęsą, który przyjechał do Lublina specjalnie na to spotkanie.

Search