News

 • Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Brukseli
  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Brukseli

  We wrześniu w Wiśle podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Pożarniczych nasze województwo reprezentowała drużyna dziewcząt z Hańska i chłopców z Podedwórza, którzy zajęli pierwsze miejsce podczas zawodów na szczeblu wojewódzkim. Na drugim miejscu etapu wojewódzkiego MDP, ale z równie imponującym wynikiem, znalazła się drużyna dziewcząt z Parczewa oraz chłopców z Wohynia.

 • Sesja plenarna w Strasburgu

  W poniedziałek rozpoczęła się druga w tym miesiącu i zarazem dziesiąta w tym roku sesja plenarna w Strasburgu. W pierwszym dniu omówione zostały sprawozdania niezwykle ważne z perspektywy Polski, takie jak strategia: UE dotycząca skroplonego gazu ziemnego i jego magazynowania, mająca ogromne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i stabilności energii, oraz raport w sprawie usprawnienia […]

 • Informacja o konkursie

  Trwa kolejna edycja konkursu Granty na Granty, w ramach którego udzielane jest wsparcie polskim koordynatorom w programach badawczych Unii Europejskiej. Inicjatywa ma wpłynąć na zwiększenie zaangażowania polskich jednostek naukowych w przygotowanie wniosków projektowych wysokiej jakości i stanowić zachętę do aktywniejszego korzystania ze środków unijnych na badania i innowacje.

 • plakat
  Rusza III edycja konkursu Via Bruksela!

  Po kilku miesiącach wytchnienia nadszedł czas powrotu na uczelnie. Przez te kilka wakacyjnych miesięcy zaszło dużo zmian nie tylko w wymiarze lokalnym, ale przede wszystkim europejskim.

 • Parlament Europejski zatwierdził ratyfikację porozumienia paryskiego

  We wtorek, 4 października w Strasburgu Parlament Europejski zatwierdził ratyfikację porozumienia klimatycznego z Paryża. Ratyfikacja światowego porozumienia w dziedzinie klimatu przez Unię Europejską pozwala na wprowadzenie pierwszej wiążącej prawnie, globalnej umowy klimatycznej w historii powszechnej.

 • dsc_0069

  Wieńce dożynkowe, są nieodłączonym elementem corocznego Święta Plonów i zawsze nadają temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. W tym roku nasze województwo może poszczycić się zajęciem pierwszego miejsca podczas Dożynek Prezydenckich. Wieniec wykonany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka (gmina Kłoczew, powiat rycki) bezsprzecznie został uznany przez jury za najpiękniejszy wieniec w Polsce.

Search